Miami Gayrimenkul - Örnek Projeler

Miami ve Emlak Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

İlk olarak beğenmiş olduğunuz gayrimenkul hakkında tarafıma e-mail ya da telefon yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. Ardından, evin bulunmuş olduğum konuma ve evin sahip olmuş olduğu özelliklere göre sizlere özel olarak fiyat teklifi çıkartılır ve tarafınıza iletilir. Kabul etmeniz dahilinde, fiyat teklifi üzerinden sizlerle sözleşme imzalanır.

Ev tapusu için Miami ‘de olmanıza gerek bulunmaktadır. Ancak, bu durum sadece nakit ödemelerinde geçerli bir durumdur. İşlem anında kredi kullanmayı düşünmekteysniz, minimum olarak 2 hafta sürecek bir Miami seyahati yapmanız gerekeceğini unutmayınız.

Amerika ‘da gayrimenkul alındıktan sonra yerine getirilmesi gereken bir takım çevre kuralları bulunmaktadır. Proje ya da Site içerisinden alınan gayrimenkullerde site yönetimi bu konularda sizlere yardımcı olmaktadır. Ancak müstakil bir ev alındığı taktirde, tüm bunların takibini sizlerin yapması gerekecektir.

Eviniz için ön ödeme gerçekleştirmek ya da farklı bir ödemeyi gerçekleştirmek için bankaların sizlere önereceği çeşitli ödeme methodlarını kullanabilirsiniz. Western Union, Money Gram ve SWIFT gibi oldukça güvenilir yurt dışı ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Bu işlemleri, bankanız aracılığıyla rahatlıkla halledebilirsiniz.

Miami ve Florida bölgesinde bulunan brokerlar lisanslı brokerlardır. Aynı zamanda, gayrimenkul alımı sırasında bölgeyi çok iyi bildikleri için; sizlere en iyi şekilde yardımcı olma gayretinde bulunurlar. Aynı şekilde, yatırımınızla ilgili olarak sizlere doğru market araştırmasını da sunabilecek tek kişiler brokerlardır. Gayrimenkul alım süreci, vize süreçleri ve alım sonrası ortaya çıkabilecek sorunlarda sizlere yol gösterecek, aynı şekilde evrak takiplerinizi gerçekleştirecek olan kişi de brokerlardır.

Amerika ‘da bir banka hesabınızın olmasını tavsiye etmekteyim. Gayrimenkul konusunda eğer, satın al – kirala şeklinde bir yöntem izleyecekseniz eğer elde edeceğiniz kira gelirinizin bankaya yatması gerekmektedir.

Komisyon bedeli satıcı tarafından karşılanmaktadır.

İlk olarak almış olduğunuz gayrimenkulun belirli şartları taşıyıp, taşımadığıyla alakalı olarak sigorta şirketine eksper yaptırmanızı ve bunun ardından sigortalatmanızı önermektedir. Ardından tapu masrafları, alım-satım vergisi, avukatlık ücretleri şeklinde 3 farklı kalemde gider oluşacaktır. Tüm bu giderler, tarafınıza rapor olarak iletilmektedir.

Amerika ‘da Gayrimenkulu şirket adına satın alabilmeniz için, orada kurulu olan bir şirketinizin olması gerekmektedir. Bunların dışında, bireysel ila kurumsal satın alma arasında herhangi bir fark bulunmamaktadır.

Maintenance Fee, site gibi yerlerde eğer her ay düzenli olarak ödenen bir aidat var ise; her ay düzenli olarak ödemesini gerçekleştirmeniz gereken tutardır. Bu tutar havuz, spa, fitness center gibi alanları bulunduran yerlerde daha da fazla olabilmektedir. Gayrimenkul alımından önce mutlaka öğrenilmesi gereken hususlardan bir tanesidir.

Gayrimenkul alımından sonra her yıl sadece bir kere emlak vergisinin ödemesini gerçekleştirirsiniz. Eğer, satın al – kirala yapıyorsanız emlak vergisinin yanında yılda bir kere gelir vergisi de ödemeniz gerekmektedir.

MİAMİ EMLAK - DANIŞMANLIK VE İLETİŞİM HATTI

Miami Emlak fırsatları hakkında ücretsiz danışmanlık ve detaylı bilgi almak için aşağı da yer alan formu doldurabilirsiniz.